ReportasjeUkraina-krigen

Takker Norge

Det siste året har ukrainere vært i flertall i matkøen til Fattighuset i Oslo. I går markerte de ettårsdagen for krigen og takket Norge for hjelpen.

TRISTE SANGER: Volodimir Biriykov presenterer sangene han har tenkt å synge. Før krigen var han klovn og entertainer i Kyiv. Nå er han fast innslag i køen til Fattighuset i Oslo. TRISTE SANGER: Volodimir Biriykov presenterer sangene han har tenkt å synge. Før krigen var han klovn og entertainer i Kyiv. Nå er han fast innslag i køen til Fattighuset i Oslo.

Vanligvis, når Volodimir Biriykov går inn i Grønland kirke på en fredag klokka ni, er det for å motta kølapp, sitte på benkeraden og drikke litt varm te mens han venter på at Fattighuset åpner klokka elleve og han kan hente seg en matpose.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Iran-krigen

Behovet for nødhjelp i Iran er prekært, ifølge norsk-iranske Solmaz Refling. Hun etterlyser hjelp fra norske myndig­heter.

Arbeidsliv

Raudt vil stramme inn arbeids­miljølova for å hindra sosial dumping. NHO hevdar det går mot arbeids­ta­karars ønske.

Krig

For 20 år siden jobbet Ingrid Fiskaa (SV) hardt mot Irak-krigen. Nå ønsker hun igjen breie folkelige protester mot USAs krigføring.