Helse

Legar sender framleis faks

Fastlegane er nedlest i arbeid og må framleis ty til faksen i ein del av kommunikasjonen med apoteka, seier Nils Kristian Klev i Alllmennlegeforeininga.

VARSKU: Allmennlegeforeininga har lenge varsla om for stor arbeidsmengd for fastlegane. Det er behov for tusen nye fastlegar dei neste åra, seier Nils Kristian Klev. VARSKU: Allmennlegeforeininga har lenge varsla om for stor arbeidsmengd for fastlegane. Det er behov for tusen nye fastlegar dei neste åra, seier Nils Kristian Klev.

Fastlegeordninga er i ferd med å knela. Ved inngangen til februar stod 219.309 personar utan fastlege, ein rett som blei innført i 2001.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Innelåste arbeidere, seks euro i timelønn og vaskebøtte som personal­toalett: Her er LOs villeste historier etter 40 år med sommer­pa­trulje.

Arbeidsliv

Regje­ringens forsøk på å regulere taxi­bran­sjen har gjort vondt til verre, sier sjåfører. Nå ber de om hjelp til å tøyle Uber og Bolt.

Kriminalitet

Pride­ge­neral Vilje Augustin Juvskås i Vinje fikk garasjen påtent, i det politiet mistenker er hatkri­mi­na­litet. – Vanskelig å akseptere, sier Juvskås.