Mot veggen

Katastrofe på katastrofe

Syrere rammes hardest av jordskjelvet. – De kan ikke hjelpes hvis vi ikke bestemmer oss for å føre en annen politikk, sier forsker Hilde Henriksen Waage.

SYRIA-KJENNER: Hilde Henriksen Waage har skrevet boka «Spillet om Syria». Her er hun fotografert i sitt hjem på Bærums verk. SYRIA-KJENNER: Hilde Henriksen Waage har skrevet boka «Spillet om Syria». Her er hun fotografert i sitt hjem på Bærums verk.

Det kraftigste jordskjelvet på mer enn 80 år har rammet Syria og Tyrkia. Fredag morgen var antallet døde kommet opp i 21.700. Hvor omfattende er denne katastrofen?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mot veggen

Mot veggen

Alle skal være repre­sentert i Bergens gater og smau, med unntak av hvite, heterofile menn, mener SVs Eira Garrido.

Mot veggen

Per Vidar Kjølmoen (Ap) prokla­merer at han er hinsides «Ifo»

Mot veggen

I 2018 ivra Dag-Inge Ulstein for at KrF skulle melde overgang til venstre­sida i politikken. No leiar han den konser­va­tive vendinga i partiet.