Arbeidsliv

Ypper til budkrig

Etter at de fikk tariffavtale, sliter Foodora i konkurransen med Wolt. De får støtte fra uventa hold.

KLINSJ: Foodora har gått i minus siden begynnelsen. Nå vil de begynne å tjene penger, men daglig leder Elisabeth Myhre mener de har en ulempe i møte med konkurrentene. KLINSJ: Foodora har gått i minus siden begynnelsen. Nå vil de begynne å tjene penger, men daglig leder Elisabeth Myhre mener de har en ulempe i møte med konkurrentene.

I 2019 streiket 102 rosa­kledde sykkelbud for å få tariffavtale med arbeidsgiveren Foodora. Det fikk de, og det ble begynnelsen på et tett samarbeid mellom Fellesforbundet og Foodora. Men det ble også begynnelsen på flere år med røde tall for Foodora. Samme år som selskapet inngikk tariffavtale, kom konkurrenten Wolt til Oslo uten et eneste ansatt bud.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Andre tar Coop til retten – saken kan endre norsk arbeidsliv

Miljø

Verden skulle reddes. Så kom pandemi, høyre­populisme og krig i stedet. Filosof Arne Johan Vetlesen forsøker å sette ord på hva det var som skjedde.

Energi

Stor­tin­gets mål for kor mykje ny solenergi som skal byggast ut innan 2030, er langt utanfor rekkevidde.