Økonomi

Erlend får husleiesjokk

Fra nyttår økte Trondheim kommune husleia til funksjonshemmede Erlend Skjervøy med 11,6 prosent. Nå går over 60 prosent av uføretrygden til å betale leia.

PRISSJOKK: Erlend Skjervøy bor i en tilrettelagt bolig i Klæbuveien i Trondheim. Han og mora Inger Helene Bakken er bekymret for framtida etter at kommunen økte leia med nesten 12 prosent. PRISSJOKK: Erlend Skjervøy bor i en tilrettelagt bolig i Klæbuveien i Trondheim. Han og mora Inger Helene Bakken er bekymret for framtida etter at kommunen økte leia med nesten 12 prosent.

De aller fleste merker de tøffe økonomiske tidene på lommeboka, men noen grupper rammes hardere enn andre. Blant dem er Erlend Skjervøy (33). Han er ufør grunnet cerebral parese og en kognitiv funksjonsnedsettelse.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Tronskiftet

Pride-ar­ran­ge­menter avlyses, partier vil avstå fra politisk aktivitet og LO tar vervepause. Alt for å vise respekt for kongen.

Barnevern

Til februar i fjor hadde Kjersti Toppe øverste ansvar for barne­ver­net i Norge. Nå kaller hun avdek­kingen av kriminelle i barne­ver­net en politisk skandale.

Tronskiftet

Før helga gjekk Ap og Frp saman om reglar for kva Stortinget ikkje kan gjere fram til konge­grav­ferda. I dag kan reglane bli endra.