Bolig

Fattige får dyrere husleie

Prissjokket i det private leiemarkedet smitter over på kommunale boliger. I Indre Østfold skrus kommunal leie opp med 600-1000 kroner i måneden.

VIL FRYSE LEIA: Åse Kristina Heien, kommunestyrerepresentant for SV i Indre Østfold, kjempet forgjeves for å hindre husleiesjokk for beboere i kommunal bolig i kommunen. Flertallet vedtok å øke leia med 7,5 prosent. VIL FRYSE LEIA: Åse Kristina Heien, kommunestyrerepresentant for SV i Indre Østfold, kjempet forgjeves for å hindre husleiesjokk for beboere i kommunal bolig i kommunen. Flertallet vedtok å øke leia med 7,5 prosent.

Kommuner lar inflasjon og leieprisene i det private leiemarkedet bestemme leia i kommunale boliger. Folk i kommunal bolig må regne med store hopp i leia i 2023.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kriminalomsorg

Norske fengsler må spare 83 millioner kroner. Det betyr at fengsels­be­tjenter flere steder må byttes ut med kameraer.

Barnevern

NHO-medlemmet Bevisstung hadde tre ansatte med anmerk­ninger på politi­attesten på jobb i barne­verns­in­sti­tu­sjon. NHO Geneo ber barne­ministeren likevel ha tillit til kommer­si­elle aktører.

Politikk

SV-topp vurderer å trekke seg på grunn av hets: – Hjerte­skjæ­rende