Bolig

Fattige får dyrere husleie

Prissjokket i det private leiemarkedet smitter over på kommunale boliger. I Indre Østfold skrus kommunal leie opp med 600-1000 kroner i måneden.

VIL FRYSE LEIA: Åse Kristina Heien, kommunestyrerepresentant for SV i Indre Østfold, kjempet forgjeves for å hindre husleiesjokk for beboere i kommunal bolig i kommunen. Flertallet vedtok å øke leia med 7,5 prosent. VIL FRYSE LEIA: Åse Kristina Heien, kommunestyrerepresentant for SV i Indre Østfold, kjempet forgjeves for å hindre husleiesjokk for beboere i kommunal bolig i kommunen. Flertallet vedtok å øke leia med 7,5 prosent.

Kommuner lar inflasjon og leieprisene i det private leiemarkedet bestemme leia i kommunale boliger. Folk i kommunal bolig må regne med store hopp i leia i 2023.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Regnet på Stol­ten­bergs skattekutt: – Én time i året

Gambling

«Anna» saksøkte spill­sel­skapet BML og tapte i tingretten. Nå anker hun: – Jeg vil kjempe.

Arbeidsliv

Jorunn Folkvord roper varsko om at de med middels og lav inntekt vil få pensjon under dagens minste­pen­sjon.