Økonomi

Flere vil merke de høye prisene

I går måtte dagligvarebransjen svare regjeringen på de raskt økende matvareprisene. Stigende priser på mat kan føre til mer matnød, frykter forsker.

HISTORISK HOPP: Tore Sørnes (36) er blant dem Klassekampen traff på Rema 1000 på Trondheim Torg. Han håper prisene på basisvarer og frukt og grønt holder seg på dagens nivå. HISTORISK HOPP: Tore Sørnes (36) er blant dem Klassekampen traff på Rema 1000 på Trondheim Torg. Han håper prisene på basisvarer og frukt og grønt holder seg på dagens nivå.

– Det er jo overraskende. Jeg merker det når vi drar kortet, sier Tore Sørnes (36) om at matvareprisene har økt med 11,5 prosent det siste året.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Når menn i industrien legger rammene for lønns­opp­gjøret, er det bra for kvinner i offentlig sektor, mener LO-toppene Helene Skeibrok og Marianne Solberg.

Tommy olsen-saken

Tommy Olsen har doku­mentert tusenvis av bilder og videoer fra flykt­nin­ger som blir utsatt for menneske­ret­tig­hets­brudd utenfor kysten av Hellas. Nå frykter han for sin egen retts­sik­kerhet.

Økonomi

Rente­øk­ninger vil gjøre alt vondt verre, mener LO-økonom Roger Bjørnstad