Bemanningsbransjen

Frykter å miste pensjon

Adecco-arbeiderne Krzysztof, Krzysztof og Miroslaw er redde for å ende med minimal pensjon når innleie av bygningsarbeidere blir ulovlig i Oslo-området.

Usikker frAmtid: Krzysztof Kornacki, Krzysztof Wojtylko og Miroslaw Ziomek jobber for Adecco og bor og lever i Norge. Nå er de redde for å ikke lenger ha råd til det. Usikker frAmtid: Krzysztof Kornacki, Krzysztof Wojtylko og Miroslaw Ziomek jobber for Adecco og bor og lever i Norge. Nå er de redde for å ikke lenger ha råd til det.

63 år gamle Miroslaw Ziomek husker sitt første oppdrag som tømrer for bemanningsbyrået Adecco i Norge. Det var i 2005, og han var med på å bygge fire leilighetsblokker på Skøyen i Oslo. Siden den gang har Ziomek skapt seg i et liv i Norge. Kona hans har flyttet hit og fått seg jobb, og de har kjøpt seg hus sammen i Drammen. Det er bare fire år til Ziomek skal gå av med pensjon. Hvis 63-åringen ikke får jobbe til han er 67 år, går han glipp av tusenvis av kroner i året i pensjon.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Gaza

Norge vil la Mohammad (11) bli gjenforent med mora. Problemet er at hun ikke slipper ut av Gaza.

Politikk

Som sin forgjenger Tonje Brenna vil den ferske arbeids- og inklu­de­rings­mi­nis­teren Kjersti Stenseng (Ap) styrke innsatsen for å få flere i jobb. Også uføre.

Miljø

Norsk olje og gass er en alliert i kampen mot fascisme, mener indu­stritopp Frode Alfheim