Politikk

Leiarkamp deler SV i to

Fleire fylkeslag i SV er så delte på midten i kven som bør bli ny leiar, at dei ikkje kjem med noko forslag til valnemnda.

Kartet viser kva innspel til leiarkandidat fylkeslaga har sendt inn til SV si valnemnd. Kartet viser kva innspel til leiarkandidat fylkeslaga har sendt inn til SV si valnemnd.

I går gjekk fristen for å sende inn innspel til valnemnda ut. Fem fylke har foreslått Kari Elisabeth Kaski, sjølv om ho framleis ikkje vil seie om ho stiller eller ikkje. Tre fylke har foreslått Kirsti Bergstø, som er tydeleg på at ho gjerne vil bli leiar. Fire fylke er så delte på midten at dei ikkje har sendt inn noko forslag.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Sametinget

Sametinget frykter for egen økonomi dersom Frp skulle komme til makta. En løsning kan være å kreve inn skatt fra alle som er registrert i det samiske valgmann­tallet.

Innvandring

Støre opnar for å endre menneske­ret­tane for å kunne kaste ut folk

Innvandring

Det er overhodet ikke behov for strengere innvand­rings­po­litikk i Norge – heller tvert imot, mener Marian Hussein (SV).