Skole

Frykter at færre vil lære fremmedspråk

Fordelen en får av å velge fremmedspråk på videregående, kan strykes fra opptaket til høyere utdanning. Da vil vil færre ta språkfag, tror elever og lærere.

«Bis später»: Elevene Sherwin Ngan (18, til venstre) og Iben Sofie Nygaard (18, i midten) har time i tyskfordypning ved Edvard Munch videregående skole i Oslo. Både Ngan og Nygaard tror språkpoeng i opptaket til høyere utdanning motiverer flere til å velge fremmedspråk. «Bis später»: Elevene Sherwin Ngan (18, til venstre) og Iben Sofie Nygaard (18, i midten) har time i tyskfordypning ved Edvard Munch videregående skole i Oslo. Både Ngan og Nygaard tror språkpoeng i opptaket til høyere utdanning motiverer flere til å velge fremmedspråk.

– Guten morgen!

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Film

Kan «Fjord» være skadelig for norske barn som trenger hjelp? Vi har spurt en barne­retts­ad­vokat og «virke­lig­hetens Pørni».

Over sofaen

Sanna Sarromaa er på klasse­rei­se. Foto­gra­fiet av venninnas pupper måtte bli igjen på Lille­hammer.

Musikk

Mira Craig, Kamelen, Trygve Skaug – lista over mislykkede stagedives begynner å bli lang