Bøker

Står ved gigabøter til norske storforlag

Gyldendal, Cappelen Damm, Aschehoug og Vigmostad & Bjørke må punge ut, sier Konkurransetilsynet.

GRANSKET: Fire storforlag har brukt Bokbasen til å hente ut informasjon om framtidige bokpriser hos konkurrentene, mener Konkurransetilsynet. Bildet er fra Sehesteds plass i Oslo, der både Aschehoug og Gyldendal holder hus. GRANSKET: Fire storforlag har brukt Bokbasen til å hente ut informasjon om framtidige bokpriser hos konkurrentene, mener Konkurransetilsynet. Bildet er fra Sehesteds plass i Oslo, der både Aschehoug og Gyldendal holder hus.

– Forlagene har delt konkurransesensitiv informasjon, og det er ulovlig, sier avdelingsdirektør Gjermund Nese i Konkurransetilsynet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturtirsdag

Bak det nye museet for sam­tids­kunst i hjertet av Warszawa finnes en komplisert historie om politikk og krig, arkitektur og byut­vik­ling.

Kunst

Lubna Jaffery (Ap) forventer at museer «evner å svare for sine valg»

Bøker

Nordmannen føyer seg inn i rekka av forfattere som har forlatt Norstedts.