Kunst

Rudol­fevan­ge­liet

I det ene øyeblikket kjenner du lukta av reinsdyr. I det neste tenker du på Keith Haring

STÅR OG STANGER: Niklas Blindh er vel så mye samisk reineier som kunstner, og reinsdyret står like sentralt i kunstnerskapet som utenfor det. FOTO: STEIN SLETTEBAK WANGENSTÅR OG STANGER: Niklas Blindh er vel så mye samisk reineier som kunstner, og reinsdyret står like sentralt i kunstnerskapet som utenfor det. FOTO: STEIN SLETTEBAK WANGEN

Niklas Blindh

Britannia Hotel,

Trondheim

Et hotell er sjeldent et ideelt visningsrom for kunst, men for øyeblikket er altså Britannia hotell i Trondheim det eneste stedet man kan se verkene Niklas Blindh. Så får det heller være at jeg mener å se tvillingsøstrene fra «Ondskapens hotell» i enden av hver korridor – noe jeg tror er en effekt av den visuelle larmen han skaper.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

Å holde seg våken

Ingvild Hovland Kaldal pendler rastløst mellom små pasteller og svære kulltegninger.

Anmeldelse

En ufo av sam­tids­kunst

I 2013 kuraterte Massimiliano Gioni Veneziabiennalen. Nå har han samlet intervjuene sine med dem som gjorde det før og etter ham.

Kunst

Monolithos

Veteranen Kristian Blystads ansikter og menneske- og dyrekropper er både rørende og i enhver forstand tunge.