Bøker

Ber forlag hjelpe tidsskriftene

Når forlagene kvitter seg med tidsskriftene, sager de av greina de sitter på, mener Audun Lindholm. Nå er det dukket opp mørke skyer i horisonten for Syn og Segn.

SISTE SKANSE: I stedet for å begråte tabloidavisenes kutt, bør man flytte tilskuddene til tidsskriftene, som faktisk publiserer litteraturkritikk. Det mener Vagant-redaktør Audun Lindholm. SISTE SKANSE: I stedet for å begråte tabloidavisenes kutt, bør man flytte tilskuddene til tidsskriftene, som faktisk publiserer litteraturkritikk. Det mener Vagant-redaktør Audun Lindholm.

– Jeg er ikke så opptatt av hvordan det føles for hver enkelt forfatter at bøkene deres ikke omtales. Men ut fra et fellesskapsperspektiv er det sterkt bekymringsverdig, sier Audun Lindholm.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Forfatter Sigrid Undset blir vurdert som helgen. – Det høres nesten ut som en gimmick, sier litte­ra­tur­pro­fessor.

Kulturuka

Fotball er et spill uten ball, uttalte Drillo en gang på nitti­tal­let. Han får mer rett for hvert år som går.

Ny norsk sangbok

Sang har tapt terreng i norsk skole. Samtidig er forsk­nin­gen entydig på gevinstene av å bruke kroppens fremste instrument.