Frp

Har hun løst Frp-koden?

Sylvi Listhaug leder et parti i framgang:

GRASROTA: – Jeg har reist mye rundt og brukt tid sammen med lokale Frp-ere i hele landet. Det blir viktig framover også, sier Frp-leder Sylvi Listhaug. Line Ørnes SøndergaardGRASROTA: – Jeg har reist mye rundt og brukt tid sammen med lokale Frp-ere i hele landet. Det blir viktig framover også, sier Frp-leder Sylvi Listhaug. Line Ørnes Søndergaard

To ting skjedde sist uke. Mandag havnet Frp-leder Sylvi Listhaug i åpen konflikt med kommentatorer i Dagbladet, Aftenposten, Dagsavisen og VG etter det ekstraordinære stortingsmøtet om strømsituasjonen. Tirsdag viste en ny måling i Nettavisen at Frp har oppslutning blant 16,7 prosent av velgerne, og med det om lag tre ganger så stort som Sp og bare tre prosentpoeng bak Ap.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ulikhet

Aps samar­beids­par­tier er forbanna over at regje­ringen ikke hever fribeløpet for uføre. – Et soleklart løftebrudd, sier Marie Sneve Marti­nussen i Rødt.

Statsbudsjett

MDG gir støtte til Stol­ten­berg

Statsbudsjettet

Budsjett­for­slaget til Ap har gjort at folk melder seg ut av partiet i hopetal, sier Roy Egil Stadheim, ordfører i Vik.