Kriminalitet

Forebygger med foreldre

Ekteparet Shaukat og Naz hjelper ungdom og foreldre i utsatte områder i Oslo:

PÅ BALLEN: Ekteparet Zaeem Shaukat og Sammia Naz på Stovner i Oslo vil samle foreldre til å forebygge kriminalitet og konflikter i ungdomsmiljøene. Aleksandra Hanna PestkaPÅ BALLEN: Ekteparet Zaeem Shaukat og Sammia Naz på Stovner i Oslo vil samle foreldre til å forebygge kriminalitet og konflikter i ungdomsmiljøene. Aleksandra Hanna Pestka

Hvor er foreldrene?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Smarttelefon

En bør være 18 år for å kunne bruke smart­te­lefon, mener 550 av kollegaene hans. Psykolog Rune Aune Mentzoni er kritisk.

Skjerm

Smart­te­le­foner ødelegger for unges utvikling. Psykolog Kjersti Kjerschow Lohne tok derfor initiativ til et opprop – og får nå støtte av 550 kollegaer.

Menneskerettigheter

På et lukket møte i Oslo denne helga signerte 15 iranske eksil­grupper en menneske­ret­tig­hets­er­klæ­ring. Tilrette­legger Mahmood Amiry-Moghaddam kaller den «unik».