Kraft

De har folket i ryggen

Rødt, KrF, og Frp vil ha makspris på strøm. Det vil folket også:

I SAMLET TROPP: Terje Halleland (Frp), Seher Aydar (Rødt) og Kjell Ingolf Ropstad (KrF) er ikke ofte enige, men om makspris på strøm går de samme vei. Adrian NielsenI SAMLET TROPP: Terje Halleland (Frp), Seher Aydar (Rødt) og Kjell Ingolf Ropstad (KrF) er ikke ofte enige, men om makspris på strøm går de samme vei. Adrian Nielsen

Fra regjeringen og på Stortinget møter KrF, Rødt og Frps ønske om en makspris på strøm hard motstand. Men i befolkningen er tonen en annen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Fremskrittspartiet

I 2018 mente han at det ikke var trygt for unge jenter i FpU. Nå sier Mats Ramo at håndte­ringen av varsler i Frp har blitt mye bedre.

Økonomi

SV vil ha en ri­kings­katt inspirert av den franske økonomen Gabriel Zucman. Det kan gi milli­ard­beløp i året i statlige inntekter.

Politikk

Unges høyreflørt kan bli varig: – Ikke bare et blaff