Kraft

De har folket i ryggen

Rødt, KrF, og Frp vil ha makspris på strøm. Det vil folket også:

I SAMLET TROPP: Terje Halleland (Frp), Seher Aydar (Rødt) og Kjell Ingolf Ropstad (KrF) er ikke ofte enige, men om makspris på strøm går de samme vei. Adrian NielsenI SAMLET TROPP: Terje Halleland (Frp), Seher Aydar (Rødt) og Kjell Ingolf Ropstad (KrF) er ikke ofte enige, men om makspris på strøm går de samme vei. Adrian Nielsen

Fra regjeringen og på Stortinget møter KrF, Rødt og Frps ønske om en makspris på strøm hard motstand. Men i befolkningen er tonen en annen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Helse

Om barnet trenger tannre­gu­le­ring, skal staten ta hele regningen. Det er kravet fra SVs Kirsti Bergstø, som nå tjuv­star­ter budsjett­for­hand­lin­gene med Ap.

Sikkerhet

Noen tek-ar­beids­plasser nekter ansatte å ha KI-briller på jobb. Nå krever bransjens egen fag­for­ening et nasjonalt forbud.

Politikk

En rekke alvorlige avviks­meldinger med navn og iden­ti­fi­ser­bare detaljer, ble publisert av Bydel Frogner på nett.