Medier

Må dele nett med nabo

Andreas Raknes i Bergen er oppgitt over forbrukerfiendtlige løsninger i markedet for fiber- og kabelnett:

OPPGITT: For å få internett må Andreas Raknes dele naboens fibernett. En antenne i bokhylla og abonnement fra Riks-TV sørger for tilgang til tv. Paul S. AmundsenOPPGITT: For å få internett må Andreas Raknes dele naboens fibernett. En antenne i bokhylla og abonnement fra Riks-TV sørger for tilgang til tv. Paul S. Amundsen

Liberaliseringen av telekommarkedet på 1990-tallet skulle gi forbrukervennlige vilkår og stimulere kommersielle aktører til å bygge ut breibåndsnett over hele landet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Arkitektur

Det er ikke bare de vernede delene av det gamle NRK-anlegget som er verdt å ta vare på, mener arki­tek­tur­his­to­riker.

Bøker

Forente Forlag har ennå til gode å se svarte tall. Daglig leder Håkon Harket er likevel optimist.

Sosiale medier

Meta står overfor sin største rettssak noensinne. Medieviter ser et para­digme­skifte i måten teksel­ska­pene stilles til veggs på.