Medier

Vil ta tilbake kontrollen

Stortingspolitikere danner brei front for å gjennomgå hvordan breibåndsmarkedet kan reguleres bedre:

BEKLAGER: En halv million nordmenn har manglet tilgang til TV 2 siden april på grunn av en konflikt mellom sistnevnte og Altibox. Et flertall på Stortinget vil gi breibåndskunder mer valgfrihet. FOTO: HANNE MARIE LENTH SOLBØ Hanne Marie Lenth SolbøBEKLAGER: En halv million nordmenn har manglet tilgang til TV 2 siden april på grunn av en konflikt mellom sistnevnte og Altibox. Et flertall på Stortinget vil gi breibåndskunder mer valgfrihet. FOTO: HANNE MARIE LENTH SOLBØ Hanne Marie Lenth Solbø

Ved flere anledninger det siste året har et flertall av partiene på Stortinget gitt klare advarsler. Konkurransesituasjonen i breibåndsmarkedet er en trussel mot mediemangfoldet og svekker forbrukernes rettigheter, mener de.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Essay

Hvorfor er nobel­pris­vinner Anne Carson så opptatt av søvn?

Hl-senteret

I går ble det klart at HL-senterets direktør går med umiddelbar virkning. Folke­mor­dekspert mener Heiret blir straffet for å ha diskutert Gaza.

Kulturtirsdag

Midt i tyveårene skrev Cecilie Løveid om kjærlighet, kvinneliv og Bergen. Nå gjenutgis det oppfinn­somme resultatet.