Medier

Vil ta tilbake kontrollen

Stortingspolitikere danner brei front for å gjennomgå hvordan breibåndsmarkedet kan reguleres bedre:

BEKLAGER: En halv million nordmenn har manglet tilgang til TV 2 siden april på grunn av en konflikt mellom sistnevnte og Altibox. Et flertall på Stortinget vil gi breibåndskunder mer valgfrihet. FOTO: HANNE MARIE LENTH SOLBØ Hanne Marie Lenth SolbøBEKLAGER: En halv million nordmenn har manglet tilgang til TV 2 siden april på grunn av en konflikt mellom sistnevnte og Altibox. Et flertall på Stortinget vil gi breibåndskunder mer valgfrihet. FOTO: HANNE MARIE LENTH SOLBØ Hanne Marie Lenth Solbø

Ved flere anledninger det siste året har et flertall av partiene på Stortinget gitt klare advarsler. Konkurransesituasjonen i breibåndsmarkedet er en trussel mot mediemangfoldet og svekker forbrukernes rettigheter, mener de.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Teknologi

Datapioner Kristen Nygaard ville forhindre at arbeiderne ble tekno­lo­giens testka­niner

Kunst

Europol slår alarm om kunst­ty­ve­rier i ny rapport: Tyvene har blitt volde­li­gere og bruker våpen og eksplo­siver

Musikk

Det er full krig i Musikk-Norge i forkant av Tonos ekstra­or­di­nære årsmøte. Komponist Håkon Thelin frykter for den smale musikken.