Medier

Føler seg innelåst på nett

Stortinget frykter svekket mediemangfold og vil ha mer konkurranse i markedet for breibånd:

OPPGITT: Dag Grindal i Elverum har ikke andre bredbåndsleverandører å velge blant enn Altibox. – Når de binder kundene sine til egne innholds­tjenester, synes jeg de har gått litt for langt, sier han. Hanne Marie Lenth SolbøOPPGITT: Dag Grindal i Elverum har ikke andre bredbåndsleverandører å velge blant enn Altibox. – Når de binder kundene sine til egne innholds­tjenester, synes jeg de har gått litt for langt, sier han. Hanne Marie Lenth Solbø

Dag Grindal er en av om lag 500.000 nordmenn som siden starten av april har vært rammet av en fastlåst konflikt mellom TV 2 og breibåndsleverandøren Altibox. Etter at forhandlingene om en ny avtale om distribusjonsvilkår gikk i stå, har ikke kundene hatt tilgang til TV 2s kanaler.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Akademia

Fagtids­skrif­tene håver inn penger på falske artikler, mener forsker Morten Oksvold

På tampen

Ein ny dokumentar om «gamle Noreg» dreg Asle Tojes pompøse ord ned på jorda.

Bøker

Fritt Ord er i ferd med omgjøre Litte­ra­tur­huset til et konferanse­senter, mener Ingvild Herzog i Norsk forfat­ter­sen­trum.