Lønnsoppgjør

Ampert i staten

Rundt 3500 statsansatte kan gå ut i streik fra tirsdag:

STREIKEKLAR: Gunn Hege Høgberg i Oslopolitiet sier hun helst ikke vil streike, men tror det må til for å få høyere lønn. Sigve Bremer MejdalSTREIKEKLAR: Gunn Hege Høgberg i Oslopolitiet sier hun helst ikke vil streike, men tror det må til for å få høyere lønn. Sigve Bremer Mejdal

– Vi er lønnstapere i staten. All statistikk viser at utdanningsgruppene i staten har kommet dårligst ut de siste årene. Jeg ønsker ikke å gå ut i streik, men om det må til for å få bedre lønnsvilkår, så er det det som må til, sier Gunn Hege Høgberg til Klassekampen.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Politikk

Klima

Norske skoger gir oss en klimasmell på størrelse med 19 Mongstad-anlegg.

Senterpartiet

På fire år har Senter­par­tiet mistet én av fem medlemmer – og langt flere velgere. Nå vil partiet redde stumpene ved å gjøre 2025 til et EU-valg.

Helse

Tidlegare Sp-statsråd Kjersti Toppe søker fleirtal i Stortinget for å få endra helse­føre­taks­mo­dellen.