Bøker

Misliker lukket lovarbeid

Opposisjonen mener kulturminister Anette Trettebergstuen (Ap) holder kortene for tett til brystet:

ÅPENHET: Venstre, Høyre og Frp kritiserer regjeringen for hastverk i arbeidet med ny boklov. – Med en åpen prosess ville det vært lettere å få til brei politisk enighet. sier stortingsrepresentant Grunde Almeland (V). Hanne Marie Lenth SolboeÅPENHET: Venstre, Høyre og Frp kritiserer regjeringen for hastverk i arbeidet med ny boklov. – Med en åpen prosess ville det vært lettere å få til brei politisk enighet. sier stortingsrepresentant Grunde Almeland (V). Hanne Marie Lenth Solboe

Allerede andre dag i sjefsstolen satte kulturminister Anette Trettebergstuen (Ap) i gang arbeidet med ny boklov. Nasjonalbibliotekar Aslak Sira Myhre ble utlånt til Kulturdepartementet for å føre prosessen vel i havn.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Teknologi

Datapioner Kristen Nygaard ville forhindre at arbeiderne ble tekno­lo­giens testka­niner

Kunst

Europol slår alarm om kunst­ty­ve­rier i ny rapport: Tyvene har blitt volde­li­gere og bruker våpen og eksplo­siver

Musikk

Det er full krig i Musikk-Norge i forkant av Tonos ekstra­or­di­nære årsmøte. Komponist Håkon Thelin frykter for den smale musikken.