I opp­gjø­rets time

GODT OPPGJØR: Håkon Marius Kvæken ble glad for statens tilbud i jordbruksoppgjøret, men synes det er ubehagelig store pengebeløp det er snakk om. – Jeg frykter at vi skal provosere f­orbrukerne når vi nå ber om enda mer penger, sier han. Sigve Bremer MejdalGODT OPPGJØR: Håkon Marius Kvæken ble glad for statens tilbud i jordbruksoppgjøret, men synes det er ubehagelig store pengebeløp det er snakk om. – Jeg frykter at vi skal provosere f­orbrukerne når vi nå ber om enda mer penger, sier han. Sigve Bremer Mejdal

Vet du hva lykke er? Det er å bruke kroppen fysisk og kjenne at du blir skikkelig arbeidssliten, sier bonde Håkon Marius Kvæken mens de grove nevene hans fester grepet om høygaffelen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Portrett

Aksje­handel gir fiolinist Eldbjørg Hemsing en pause fra musikken

Dramatiker Arne Lygre er kjent for å tematisere de store eksis­ten­si­elle spørs­må­lene. Der er det ingen rom for hans eget «jeg».

Siden 1988 har Tor Karseth skrevet 80 musikalske forestil­linger