I opp­gjø­rets time

GODT OPPGJØR: Håkon Marius Kvæken ble glad for statens tilbud i jordbruksoppgjøret, men synes det er ubehagelig store pengebeløp det er snakk om. – Jeg frykter at vi skal provosere f­orbrukerne når vi nå ber om enda mer penger, sier han. Sigve Bremer MejdalGODT OPPGJØR: Håkon Marius Kvæken ble glad for statens tilbud i jordbruksoppgjøret, men synes det er ubehagelig store pengebeløp det er snakk om. – Jeg frykter at vi skal provosere f­orbrukerne når vi nå ber om enda mer penger, sier han. Sigve Bremer Mejdal

Vet du hva lykke er? Det er å bruke kroppen fysisk og kjenne at du blir skikkelig arbeidssliten, sier bonde Håkon Marius Kvæken mens de grove nevene hans fester grepet om høygaffelen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Portrett

Tor Wennesland har møtt mordere, svindlere og løgnere i norsk utenriks­tje­neste

Blå-gründer og kultur­leder Martin Revheim var redd for å bli slått i hjel av faren. Likevel har han aldri sluttet å lete etter det gode i ham.

Da Mohammed Basefer hørte Bomfunk MC’s’ «Free­styler», skjønte han at det går an både å respektere profeten og å leve livet.