Bøker

Bokprisene sakker akterut

På ti år har prisene på kulturtjenester som kino og teater økt med 44 prosent. Bøkenes prisvekst er lavere:

VÅRSALG: På Norli bokhandel i Oslo sentrum er vårsalget godt i gang. Bokentusiast Bente Smith synes bøker er dyre nok som de er, i hvert fall nyutgivelser. – Jeg venter heller til bøkene kommer på salg før jeg kjøper, sier hun. Farteim RudjordVÅRSALG: På Norli bokhandel i Oslo sentrum er vårsalget godt i gang. Bokentusiast Bente Smith synes bøker er dyre nok som de er, i hvert fall nyutgivelser. – Jeg venter heller til bøkene kommer på salg før jeg kjøper, sier hun. Farteim Rudjord

– Jeg synes bøker er veldig dyre, særlig når de er helt nyutgitte, sier Bente Smith.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturuka

Jeg hadde aldri i livet meldt meg til dette

I kulissene

Konser­va­to­rene på Nasjo­nal­mu­seet er på sett og vis malerienes foresatte. Vi fikk være flue på veggen da de utførte sine omsorg­sopp­gaver.

Kunst

Tori Wrånes er valgt ut til den prestisje­tunge Vene­zia­bien­nalen. Men ingen kan holde henne innenfor Sverre Fehns vegger.