Medier

Mene, mene, mene!

Tvangstrøye eller visittkort? Vi har bedt landets avisredaktører dele sine beste og verste lederartikler:

ORD SOM SVIR: På sitt beste kan en lederartikkel antenne et helt lokalsamfunn. Erik Sønstelie, sjefredaktør i Oppland Arbeiderblad, opplevde at en av hans ledere utløste både spyttklyser og slåsskamper. og Anders N. KvammenORD SOM SVIR: På sitt beste kan en lederartikkel antenne et helt lokalsamfunn. Erik Sønstelie, sjefredaktør i Oppland Arbeiderblad, opplevde at en av hans ledere utløste både spyttklyser og slåsskamper. og Anders N. Kvammen

«Noen må gjøre noe», tenker Oppland Arbeiderblads redaktør Erik Sønstelie i sekundene før han tar skrittet opp på scenen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ny norsk sangbok

Oslo-Biskop Sunniva Gylver nominerer «Sint» av Hilja. – Låta er en opp­ford­ring til alle som har funnet seg i litt for mye.

Kulturuka

Fotball-VM røsker oss ut av våre stivnede vaner og minner oss om at noe annet er mulig.

Kunst

– Jeg var mange turer på Utøya, sier kunstner Matias Faldbakken