Krig

Klar for å kjempe mot Putin

Ukrainere i Norge vil krige i hjemlandet

Krever flyforbudssone

TYDELIG BUDSKAP: Maks Nechyporuk fra Den ukrainske foreningen forteller om ukrainere i Norge som reiser til Ukraina for å bidra både sivilt og militært. Her demonstrerer han i Oslo lørdag. FOTO: SKJALG BØHMER VOLD Skjalg Bøhmer VoldTYDELIG BUDSKAP: Maks Nechyporuk fra Den ukrainske foreningen forteller om ukrainere i Norge som reiser til Ukraina for å bidra både sivilt og militært. Her demonstrerer han i Oslo lørdag. FOTO: SKJALG BØHMER VOLD Skjalg Bøhmer Vold

– Jeg blir stolt, sier Maks Nechyporuk til Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Grunn­plan­s­nett­verket Pensjon for alle er ikke imponert over LO­­­ledelsens pensjons­for­slag. De mener unge kan få en dårligere ordning.

Barnevern

Staten ble varslet. To barn bor fortsatt på insti­tusjon med krim-kopling.

Arbeidsliv

LO-toppene vil endre AFP-ordningen, som sikrer solid tilleggs­pensjon for mange arbeidere. Men først må de overbevise egne medlemmer, og så NHO.