Krig

Vil åpne grensene

SV, Rødt, MDG, Venstre og KrF vil ta imot ukrainske flyktninger:

PROTESTER: Mennesker samlet seg i går et steinkast unna den russiske ambassaden i Oslo for å protestere mot invasjonen av Ukraina. – Familien min sitter bare og venter på bombene, jeg føler meg helt maktesløs, alle vennene mine reiser nå i krigen, sier ukrainske Anna Superson. Christopher OlssønPROTESTER: Mennesker samlet seg i går et steinkast unna den russiske ambassaden i Oslo for å protestere mot invasjonen av Ukraina. – Familien min sitter bare og venter på bombene, jeg føler meg helt maktesløs, alle vennene mine reiser nå i krigen, sier ukrainske Anna Superson. Christopher Olssøn

Et medbrakt anlegg spiller den ukrainske nasjonalsangen, og de frammøtte står med hånda på hjertet og synger med. I nærheten av den russiske ambassaden i Oslo samlet det seg i går mennesker i demonstrasjon mot Russlands angrep på Ukraina.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Karen Gabumpa Alegre har reingjort på Oslo legevakt i ni år. Nå foreslår byrådets effek­ti­vi­se­rings­program at Legevakta skal kvitte seg med egne reinhol­dere og vektere.

Skule

Utmeld Ap-politikar Bjørn Ola Aukrust i Lom melder seg ikkje inn att, sjølv om regjeringa har godkjent ny privat skule.

Arbeidsliv

Norske tillits­valgte drar til Sverige for å støtte de svenske Tesla-arbeiderne som etter 820 dager fortsatt streiker.