Bøker

Hives ut av høyborgen

Aschehoug har utgitt tidsskriftet Samtiden i over 120 år. Nå må redaktør Christian Kjelstrup rydde kontoret:

FLYT­TE­VASK: Christian Kjelstrup har jobbet 17 år i Aschehoug forlag, først som redaktør for norsk skjønnlitteratur før han i 2017 ble Samtiden-redaktør. Nå blir han med tidsskriftet over til den nye utgiveren Medier og Ledelse.FOTO: FARTEIN RUDJORD FLYT­TE­VASK: Christian Kjelstrup har jobbet 17 år i Aschehoug forlag, først som redaktør for norsk skjønnlitteratur før han i 2017 ble Samtiden-redaktør. Nå blir han med tidsskriftet over til den nye utgiveren Medier og Ledelse.FOTO: FARTEIN RUDJORD

– Jeg tar ikke lett på at det nå blir et oppbrudd etter mer enn 120 års felles historie, sier Christian Kjelstrup.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

På tampen

Lille­bro­ren til Formel 1-legenden skal gifte seg. Med en høyre­eks­tre­mist. Koselig,

Kunst

I sin samtid ble Asta Nørregaard ned-­latende omtalt som «mote­ma­ler­inne». I en ny utstilling snur Nasjo­nal­mu­seet det til noe positivt.

Bøker

Å avslå Helene Uris roman fra innkjøps­ord­ningen av litterære årsaker, er me­nings­løst, ifølge anmelder Ingvild Bræin.