Korona

Tomme saler, tom kalender

Hvis kulturhusene fikk åpne dørene med full kapasitet i morgen, ville de hatt lite program å tilby publikum:

SCENSKADER: Antall artister som skal spille på Kimen kulturhus i Stjørdal, er kraftig redusert sammenliknet med et normalår. Kulturhusleder Astrid Cecilie Olaussen tror ikke aktørene tør å planlegge arrangementer med dagens restriksjoner og lite billettsalg. Jo SkårderudSCENSKADER: Antall artister som skal spille på Kimen kulturhus i Stjørdal, er kraftig redusert sammenliknet med et normalår. Kulturhusleder Astrid Cecilie Olaussen tror ikke aktørene tør å planlegge arrangementer med dagens restriksjoner og lite billettsalg. Jo Skårderud

Mens kulturaktørene i hovedstaden går til gatene for å demonstrere mot regjeringens koronatiltak, sitter kulturhusene igjen med en helt annen bekymring:

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ideer

Michel Foucault ville fylt 100 år i dag. Hvordan ble en kon­tro­ver­siell fransk aktivist verdens (kanskje) mest siterte akademiker?

Torgersen-saken

Alle trodde at forfatter Bjørn Olav Jahr ville frikjenne Fredrik Fasting Torgersen.

Bøker

NRK-leserne hater denne boka: – Smisker med Booktok