Medier

Har vært innleid i 28 år

Anne Lindmo er en av mange profilerte NRK-programledere som aldri har vært fast ansatt i statskanalen:

MEG EIER INGEN: Programleder Anne Lindmo har jobbet i NRK i 28 år uten å være fast ansatt. Slik «snylter» hun på NRKs troverdighet og integritet, mener medieekspert Gunnar Bodahl-Johansen. © FOTO: NRK Julia Marie NaglestadMEG EIER INGEN: Programleder Anne Lindmo har jobbet i NRK i 28 år uten å være fast ansatt. Slik «snylter» hun på NRKs troverdighet og integritet, mener medieekspert Gunnar Bodahl-Johansen. © FOTO: NRK Julia Marie Naglestad

Det er snart 30 år siden programleder Anne Lindmo gikk inn dørene på Marienlyst for å jobbe for NRK for første gang. Hun startet som reporter i radio i 1994 og fikk etter hvert programlederoppgaver i P3, før hun meldte overgang til tv.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Nav

Oversetter Magne Tørring jobber hoved­sa­kelig som frilanser. Likevel tillater ikke Nav ham å tegne forsikring for frilansere – som koster halvparten av det han betaler i dag.

Vi havna på …

… Rådhus­plassen da herre­lands­laget i fotball ble hyllet av folket.

Akademia

Andrea Romanzi har oversatt både Fosse og Stol­ten­berg til italiensk. Om støtta til norsk­un­der­visning i utlandet kuttes, vil det være et stort tap, mener han.