Palestina

Venter med Israel-krav

Regjeringen gir Israel god tid til å begrunne terrorstempling av palestinske grupper:

BEKYMRET: Norge har i en rekke forum uttrykt bekymring over Israels terrorstempling av seks palestinske sivilsamfunnsorganisasjoner, men har så lang ventet med å be Israel omgjøre beslutningen. På bildet er utenriksminister Anniken Huitfeldt i samtaler med Palestinas statsminister Mohammad Shtayyeh på et møte i giverlandsgruppa for Palestina (AHLC) 17. november. 8 © FOTO: TORSTEIN BØE, NTB Torstein BøeBEKYMRET: Norge har i en rekke forum uttrykt bekymring over Israels terrorstempling av seks palestinske sivilsamfunnsorganisasjoner, men har så lang ventet med å be Israel omgjøre beslutningen. På bildet er utenriksminister Anniken Huitfeldt i samtaler med Palestinas statsminister Mohammad Shtayyeh på et møte i giverlandsgruppa for Palestina (AHLC) 17. november. 8 © FOTO: TORSTEIN BØE, NTB Torstein Bøe

19. oktober terrorstemplet Israel seks palestinske sivilsamfunnsorganisasjoner. Israel hevder de seks har bindinger til den allerede terrorstemplede Folkefronten for Palestinas frigjøring (PFLP).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Argentina

Argentinas president Javier Milei har endret mening om Falklands­øyene. Han danser etter Trumps pipe, mener veteran.

Reportasje

Et parti som offisielt er erklært ekstre­mistisk og en trussel mot demo­kra­tiet kan i morgen vinne reint flertall i en tysk delstat.

Iran

Iran-krigen skulle inn i en mer lavmælt, økonomisk fase. I stedet har den militært blusset opp igjen – to måneder før valget i USA.