Medier

Krasjer én, krasjer alle

Tirsdag ble Amedia utsatt for et alvorlig dataangrep. Det stoppet utsendelsen av konsernets 78 papiraviser:

KONTROLLROM: Rett før jul advarte Nasjonal sikkerhetsmyndighet (NSM) om at jula er høytid for dataangrep, og at det ikke bare er mediene som er sårbare. Bildet er fra NSMs operasjonssenter i Oslo i 2017. FOTO: HEIKO JUNGE, NTB Heiko JungeKONTROLLROM: Rett før jul advarte Nasjonal sikkerhetsmyndighet (NSM) om at jula er høytid for dataangrep, og at det ikke bare er mediene som er sårbare. Bildet er fra NSMs operasjonssenter i Oslo i 2017. FOTO: HEIKO JUNGE, NTB Heiko Junge

– Nå ser vi et håndfast eksempel på hva som kan skje når så mange medier er under samme konsern, sier medieekspert Gunnar Bodahl-Johansen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Film

Kan «Fjord» være skadelig for norske barn som trenger hjelp? Vi har spurt en barne­retts­ad­vokat og «virke­lig­hetens Pørni».

Over sofaen

Sanna Sarromaa er på klasse­rei­se. Foto­gra­fiet av venninnas pupper måtte bli igjen på Lille­hammer.

Musikk

Mira Craig, Kamelen, Trygve Skaug – lista over mislykkede stagedives begynner å bli lang