Bøker

Flust av seriemestere

Helga Flatland, Anne B. Ragde, Karl Ove Knausgård og Tore Renberg er en del av en ny gammel trend:

KARL OVE KNAUSGÅRD: Ga ut min Kamp-serien i seks bind mellom 2009 og 2011. Nå har han nylig annonsert at «Morgenstjernen» (2020) og «Ulvene fra evighetens skog» (2021) er en del av et fembindsverk han skal bruke de tre neste årene på. Andrew TestaKARL OVE KNAUSGÅRD: Ga ut min Kamp-serien i seks bind mellom 2009 og 2011. Nå har han nylig annonsert at «Morgenstjernen» (2020) og «Ulvene fra evighetens skog» (2021) er en del av et fembindsverk han skal bruke de tre neste årene på. Andrew Testa

– Dette er en revitalisering av det som skjedde da romanen ble til det den er i dag, på det store 1800-tallet. Alle de store forfatterne gjorde jo dette, sier Tore Renberg.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

På tampen

Lille­bro­ren til Formel 1-legenden skal gifte seg. Med en høyre­eks­tre­mist. Koselig,

Kunst

I sin samtid ble Asta Nørregaard ned-­latende omtalt som «mote­ma­ler­inne». I en ny utstilling snur Nasjo­nal­mu­seet det til noe positivt.

Bøker

Å avslå Helene Uris roman fra innkjøps­ord­ningen av litterære årsaker, er me­nings­løst, ifølge anmelder Ingvild Bræin.