Er redde for seinskader

På lang sikt kan følgene av pandemien påføre norsk kulturliv uopprettelige skader, mener kulturforskere:

URO: Musiker Øystein Greni (f.v.), skuespiller Juni Dahr, Creo-leder Hans Ole Rian, Scenekunst-redaktør Julie Rongved Amundsen og BI-forsker Anne-Britt Gran er samstemte: At kulturlivet kompenseres krone for krone under pandemien, er ikke nødvendigvis nok. FOTO: GITTE JOHANNESSEN/NTB, JOHN TRYGVE TOLLEFSEN, 8HANNE MARIE LENTH SOLBØ, FARTEIN RUDJORD, CHRISTOPHER OLSSØN

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

78 prosent av boka «Trump og filo­so­fene» slo ut i kunstig intel­li­gens-detektor. Redaktør Audun Lindholm mener det er nytteløst å avvise KI full­sten­dig.

Arkitektur

Vår tids arkitektur er ikke modern­istisk – den bare hermer, ifølge arki­tek­tur­his­to­riker Espen Johnsen.

Kommentar

En Cuckoo er ikke bare en riskoker. For den sør­koreanske Ibsen­pris­vin­neren Jaha Koo er den et barn av finans­krisen som rammet hjemlandet hans i 1997.