Forsvar

Fryktar det kan ende i krig

Forskar Julie Wilhelmsen trur Russland blir provosert av forsvarsavtalen med USA:

KRITISK: Julie Wilhelmsen i Norsk utenrikspolitisk institutt (Nupi) er kritisk til delar av norsk forsvarspolitikk og til den nye tilleggsavtalen mellom USA og Noreg. Foto: Siv DolmenKRITISK: Julie Wilhelmsen i Norsk utenrikspolitisk institutt (Nupi) er kritisk til delar av norsk forsvarspolitikk og til den nye tilleggsavtalen mellom USA og Noreg. Foto: Siv Dolmen

Den nye tilleggsavtalen mellom USA og Noreg forandrar svært lite, seier både den noverande og den førre regjeringa. Julie Wilhelmsen, forskar ved Norsk utenrikspolitisk institutt (Nupi), meiner at Russland er av ei heilt anna oppfatning.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Revidert nasjonalbudsjett

Leder i loko­mo­tiv­fø­rer­for­bundet raser etter regje­ringens forslag om å selge staten ut av Mantena. Det hele er en misfor­stå­else, svarer Kamzy Gunaratnam.

Arbeidsliv

Forslaget frå regjeringa om at sjuke som hovudregel må gå litt på jobb møter kritikk frå LO, Unio og Norsk Sykeplei­er­for­bund.

Politikk

Partiet er ikke inter­essert i å gå i regjering om miljø­par­tiet bryter med Støre, sier Frp-topp Hans Andreas Limi.