Bibliotek

Ber om bråk på biblioteket

Rødt fikk nei til å holde møte på Ulstein bibliotek. Anders Ericson mener bibliotekene må tørre å provosere mer:

VIL SNU TRENDEN: Bibliotekar Anders Ericson mener det er en negativ trend at bibliotekene bare vil ha «bokbad og snille arrangementer». Han oppfordrer bibliotekene til å tørre å provosere litt mer. Her er han fotografert på Rygge bibliotek. Sigve Bremer MejdalVIL SNU TRENDEN: Bibliotekar Anders Ericson mener det er en negativ trend at bibliotekene bare vil ha «bokbad og snille arrangementer». Han oppfordrer bibliotekene til å tørre å provosere litt mer. Her er han fotografert på Rygge bibliotek. Sigve Bremer Mejdal

I forrige uke fortalte Rødt-politiker Mímir Kristjánsson til Klassekampen at han for første gang var blitt «cancelled» etter han ikke fikk lov til å holde et åpent møte på Ulstein bibliotek.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunstig intelligens

En bølge av KI-genererte anmel­delser og omtaler over­svøm­mer internett. Svensk kritiker advarer mot den nye «tittel­in­du­strien».

Ny norsk sangbok

Odd Nordstoga ser bakover i tradi­sjonen mens han skriver nye kapitler i folke­mu­sikken, mener Ragnhild Brochmann.

Medier

Flere medier jakter på varme­re­korder i sommer. Eivind Trædal ønsker flere saker om alvoret bak sommer­varmen.