Akademia

Frykter forskerflukt

Universiteter og høyskoler er blitt bortskjemte med å kunne bruke løsarbeidere, mener Forskerforbundet:

UROLIG: Guro Elisabeth Lind i Forskerforbundet er bekymret over det store antallet midlertidig ansatte i universitets- og høyskolesektoren. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønUROLIG: Guro Elisabeth Lind i Forskerforbundet er bekymret over det store antallet midlertidig ansatte i universitets- og høyskolesektoren. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

– Jeg frykter at det skal bli mindre interessant for unge akademikere å satse på en forskerkarriere, sier Guro Elisabeth Lind, leder i Forskerforbundet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ny norsk sangbok

For Jan Kjærstad er «Mysteriet deg» av Bjørn Eidsvåg århundrets beste sang.

Kulturtirsdag

Utstil­lingen av Lulla Sørensens eiendeler i Arendal løfter frem en under­belyst skikkelse i kultur­livet: den kvinnelige kunst­sam­leren.

Medier

USA signa­li­serer at uten­lands­ke korre­spon­denter er uønsket, ifølge NRKs Tove Bjørgaas