Barnehage

Private stenger i protest

Private Barnehagers Landsforbund ber over 2000 barnehager stenge neste uke:

MANER TIL KAMP: Anne Lindboe, direktør i Private Barnehagers Landsforbund, mener det er riktig å stenge barnehager i protest mot regjeringens foreslåtte kutt i pensjon. FOTO: HANNA KRISTIN HJARDAR Hanna Kristin HjardarMANER TIL KAMP: Anne Lindboe, direktør i Private Barnehagers Landsforbund, mener det er riktig å stenge barnehager i protest mot regjeringens foreslåtte kutt i pensjon. FOTO: HANNA KRISTIN HJARDAR Hanna Kristin Hjardar

Den nye regjeringens barnehagepolitikk har fått Private Barnehagers Landsforbund til å blåse støv av gamle våpen. For første gang siden 2009 stenger den mektige arbeidsgiverforeningen barnehager som ledd i politisk kamp.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Toll

USA mener Norge har dårlige regler for kjøp av varer produsert med tvangs­ar­beid, og gir høyere tollsats enn EU som straff. USA misforstår, sier stats­sek­retær Andreas Kravik (Ap).

Kommuneøkonomi

I juni døde 16 personer av drukning i Norge. Mari Morken i bydel Alna i Oslo fortviler etter at bydelen vil legge ned det kommunale svømme­hall­til­budet.

Ministernes mester

Lubna Jaffery mangler allierte og penger til å få store gjen­nom­slag