Stemte med høyresida

Senterpartiet torpederte rødgrønt arbeidslivsforslag i KS

LO ønsker opprydding

VALGTE BLÅTT: Sp-politiker Jenny Følling og de andre Sp-representantene i styret til KS stemte med høyresida i arbeidslivspolitikken. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønVALGTE BLÅTT: Sp-politiker Jenny Følling og de andre Sp-representantene i styret til KS stemte med høyresida i arbeidslivspolitikken. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Innstramminger i arbeidsmiljøloven for å sikre et seriøst arbeidsliv er en fanesak for den nye regjeringen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Skattekommisjonen

Et mindretall i skatte­kom­mi­sjonen vil skattlegge oppspart pensjon som for­mues­skatt. Det kan gi en skatte­reg­ning på snaue 13.000 kroner årlig. Det får tommel ned fra Viggo Andresen (80).

Skattekommisjonen

Høyere avgifter og mindre skatt på arbeid og kapital. Slik vil MDGs Ingrid Liland følge opp skatte­kom­mi­sjonen.

Arbeidsliv

SVs Kathy Lie kritiserer arbeids­mi­nis­teren for å gi grønt lys for bestri­delser av sykemel­dinger. Ministeren viser manglende tillit til legene, mener hun.