Kriminalitet

Vil ta gata tilbake

Lokale politikere forventer innsats for å hindre flere skytinger i det offentlige rom på østkanten i Oslo:

LOKAL: Farukh Qureshi (Ap) foran utstyrsbrakkene til Klemetsrud IL. Qureshi sitter i styret i idrettslaget og er fotballtrener for barn og ungdom i en idrettshall på Mortensrud. sigve Bremer MejdalLOKAL: Farukh Qureshi (Ap) foran utstyrsbrakkene til Klemetsrud IL. Qureshi sitter i styret i idrettslaget og er fotballtrener for barn og ungdom i en idrettshall på Mortensrud. sigve Bremer Mejdal

– Vokser du opp her, kjenner du som regel noen med ett eller to bein i feil miljø.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Toll

USA mener Norge har dårlige regler for kjøp av varer produsert med tvangs­ar­beid, og gir høyere tollsats enn EU som straff. USA misforstår, sier stats­sek­retær Andreas Kravik (Ap).

Kommuneøkonomi

I juni døde 16 personer av drukning i Norge. Mari Morken i bydel Alna i Oslo fortviler etter at bydelen vil legge ned det kommunale svømme­hall­til­budet.

Ministernes mester

Lubna Jaffery mangler allierte og penger til å få store gjen­nom­slag