Høyre

Tok Olje-Høyre på senga

Blandede reaksjoner etter regjeringens overraskende forslag om endringer i oljeskatten:

NYE TONER: Regjeringen vil ha et strammere skattesystem for oljenæringen. Her er statsminister Erna Solberg (H) og statsrådene Jan Tore Sanner (H) og Tina Bru (H) i fjor. FOTO: HEIKO JUNGE, NTB Heiko JungeNYE TONER: Regjeringen vil ha et strammere skattesystem for oljenæringen. Her er statsminister Erna Solberg (H) og statsrådene Jan Tore Sanner (H) og Tina Bru (H) i fjor. FOTO: HEIKO JUNGE, NTB Heiko Junge

For drøyt tre måneder siden, under Høyres landsmøte i mai, uttalte olje- og energiminister Tina Bru (H): «Vi mener det vi har ment alltid: At rammevilkårene er bra som de er i dag og at det gir en utvikling på sokkelen som vi er tjent med».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Politikk

Helse­fag­ar­bei­dere, butikk­an­satte og industri­arbeidere får for lite oppmerk­somhet i offent­lig­heten, mener den nye Agenda-lederen Gunn Karin Gjul.

Samferdsel

Rødt foreslår å bygge et solid fundament for norsk jernbane.

Vindkraft

Ordføreren i Kvænangen føler seg presset til å si ja til vindkraft