Asyl

Må søke asyl på norsk jord

UDI-direktørens avklaring om afghanere som ikke fikk være med norske fly likevel:

SIER NEI: UDI-direktør Frode Forfang sier at et løfte fra norske myndigheter om en flybillett ut av Afghanistan ikke gir oppholdstillatelse i Norge. Her under gårsdagens pressemøte. FOTO: HÅKON MOSVOLD LARSEN, NTB Håkon Mosvold LarsenSIER NEI: UDI-direktør Frode Forfang sier at et løfte fra norske myndigheter om en flybillett ut av Afghanistan ikke gir oppholdstillatelse i Norge. Her under gårsdagens pressemøte. FOTO: HÅKON MOSVOLD LARSEN, NTB Håkon Mosvold Larsen

– Nei, det er ikke nok. Vi har ikke fattet noe vedtak som gir dem oppholdstillatelse, sier direktør i Utlendingsdirektoratet (UDI) Frode Forfang.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ki

Hva om KI ikke stjeler jobben din, men ødelegger alt du liker ved den?

Arbeidsliv

NHO vil redusere bøtene til bygg­sel­skap som bryter reglene. Det kan føre til flere lovbrudd, advarer leder av Bygnings­ar­bei­dernes Forening.

Arbeidsliv

Utfallet av togst­reiken blir samkjøring av lønna i Vy og Flytoget.