Intervju

Ny bølgemusikk

Plastisk orkesterleder: Ole Morten Vågan er kunstnerisk leder for Trondheim Jazzorkester – og bandleder på aktuelt album.

INNBLIKK I PROSESSEN: Ole Morten Vågan i rommet på Kampen i Oslo, ved instrumentet han gjerne komponerer ved, det gamle stuepianoet han overtok da mangeårig medmusikant Håvard Wiik flyttet til Berlin. Christopher OlssonINNBLIKK I PROSESSEN: Ole Morten Vågan i rommet på Kampen i Oslo, ved instrumentet han gjerne komponerer ved, det gamle stuepianoet han overtok da mangeårig medmusikant Håvard Wiik flyttet til Berlin. Christopher Olsson

– Det tok veldig lang tid før jeg merket det visuelle aspektet ved min egen musikk. Men det finnes ting som er vanskelig å forklare på noen annen måte enn at det blir en visuell idé, like mye som en musikalsk, forklarer Ole Morten Vågan. Det er en sensommerdag i Oslo, og vi sitter på terrassen til Kampen Bistro.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Musikkmagasinet

Samlealbum

Er det goth nok?

Ny, ambisiøs samleplate med «goth divas» er for mye og for lite på en gang.

Album

Hipt liv

Ata Kak tar med en singulær hiplife-klassiker til «Karpe World».

Essay

Skam deg, gutt

Barry Walters nye bok tar et nødvendig dypdykk i den skeive musikkhistorien.