Intervju

Konservativ renessanse?

Arbeids- og sosialminister Torbjørn Røe Isaksen har skrevet bok om konservatismen på fallrepet av sin statsrådskarriere:

FOR LANGT TIL HØYRE: – I seiersrusen etter Berlinmurens fall var den konservative høyresida for dårlig på å tenke sammenhengskraft og fellesskap, sier Høyre-statsråd Torbjørn Røe Isaksen. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Anniken C. MohrFOR LANGT TIL HØYRE: – I seiersrusen etter Berlinmurens fall var den konservative høyresida for dårlig på å tenke sammenhengskraft og fellesskap, sier Høyre-statsråd Torbjørn Røe Isaksen. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Anniken C. Mohr

– Jeg er jo ubønnhørlig en Høyre-politiker, men forsøker likevel å gi en faglig analyse av hva konservatisme er, sier avtroppende statsråd Torbjørn Røe Isaksen om sin nye bok.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Skule

Dei to største forbunda i orga­ni­sa­sjonen er ueinige om skuledagen bør utvidast.

Klima

Ameri­ka­nerne kutter i klima­forsk­ning. Nå vil SV at Norge går i bresjen for at resten av verden dekker inn forsk­nings­mil­li­ar­dene som går tapt.

Fagbevegelse

I 2023 vant Geir Ove Kulseth ledertrøya i El og IT Forbundet etter kampvo­te­ring. Nå stiller han ikke til gjenvalg.