Intervju

Konservativ renessanse?

Arbeids- og sosialminister Torbjørn Røe Isaksen har skrevet bok om konservatismen på fallrepet av sin statsrådskarriere:

FOR LANGT TIL HØYRE: – I seiersrusen etter Berlinmurens fall var den konservative høyresida for dårlig på å tenke sammenhengskraft og fellesskap, sier Høyre-statsråd Torbjørn Røe Isaksen. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Anniken C. MohrFOR LANGT TIL HØYRE: – I seiersrusen etter Berlinmurens fall var den konservative høyresida for dårlig på å tenke sammenhengskraft og fellesskap, sier Høyre-statsråd Torbjørn Røe Isaksen. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Anniken C. Mohr

– Jeg er jo ubønnhørlig en Høyre-politiker, men forsøker likevel å gi en faglig analyse av hva konservatisme er, sier avtroppende statsråd Torbjørn Røe Isaksen om sin nye bok.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ki

Hva om KI ikke stjeler jobben din, men ødelegger alt du liker ved den?

Arbeidsliv

NHO vil redusere bøtene til bygg­sel­skap som bryter reglene. Det kan føre til flere lovbrudd, advarer leder av Bygnings­ar­bei­dernes Forening.

Arbeidsliv

Utfallet av togst­reiken blir samkjøring av lønna i Vy og Flytoget.