Sp

Vil bruke professorane

Senterpartiet trur dei kan spare pengar på å kutte i bruken av private konsulentar:

KLAR TIL DYST: Nestleiar i Senterpartiet Ola Borten Moe på valkampoffensiv i Tromsø. Her saman med UiT-rektor Dag Rune Olsen. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning BratlieKLAR TIL DYST: Nestleiar i Senterpartiet Ola Borten Moe på valkampoffensiv i Tromsø. Her saman med UiT-rektor Dag Rune Olsen. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning Bratlie

I fjor brukte staten tolv milliardar kroner på å kjøpe inn konsulenttenester frå ulike private aktørar. I sitt alternative statsbudsjett reknar Senterpartiet med å spare ein milliard på å kutte i bruken av private konsulentar i offentleg sektor.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Fremskrittspartiet

I 2018 mente han at det ikke var trygt for unge jenter i FpU. Nå sier Mats Ramo at håndte­ringen av varsler i Frp har blitt mye bedre.

Økonomi

SV vil ha en ri­kings­katt inspirert av den franske økonomen Gabriel Zucman. Det kan gi milli­ard­beløp i året i statlige inntekter.

Politikk

Unges høyreflørt kan bli varig: – Ikke bare et blaff