Tilbake ved sin lest

SITTER GODT I DET: I flere år hadde Hans Christian Holte jobbet i et internasjonalt, privat konsulentselskap, men det hadde alltid føltes som noe midler­tidig. – Jeg falt til ro da jeg kom til det offentlige, sier han. Foto: Tom Henning BratlieSITTER GODT I DET: I flere år hadde Hans Christian Holte jobbet i et internasjonalt, privat konsulentselskap, men det hadde alltid føltes som noe midler­tidig. – Jeg falt til ro da jeg kom til det offentlige, sier han. Foto: Tom Henning Bratlie

I år 2000 ble Hans Christian Holte invitert på fine restauranter av headhuntere fra teknologibransjen. De viste ham fancy powerpointpresentasjoner og tilbød ham feite lønninger.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Portrett

Line Norman Hjorth ville egentlig ikke skrive bøker. Til slutt måtte hun gi etter for den sosiale arven.

Svei­sar­sonen Steinar Suvatne vil berre at folk skal forstå at han er flink.

Han har vore med å stoppa norsk EU-medlemskap, snekra saman ei rødgrøn regjering, og har stått i heisen med Yasir Arafat. No trer Jan Davidsen av.