Medier

Kulturen taper i Amedia

I regionavisa Nordlys ble kulturredaksjonen oppløst etter at Lasse Jangås gikk av som kulturredaktør i 2014:

SISTEMANN: Lasse Jangås, her avbildet i Bodø, ble ikke erstattet da han gikk av som kulturredaktør i Nordlys i 2014. I dag er han kritisk til avisas dekning av kulturfeltet. Dan MarinerSISTEMANN: Lasse Jangås, her avbildet i Bodø, ble ikke erstattet da han gikk av som kulturredaktør i Nordlys i 2014. I dag er han kritisk til avisas dekning av kulturfeltet. Dan Mariner

For fem år siden gjennomførte Amedia en undersøkelse som viste at den tradisjonelle kulturjournalistikken slet med overgangen fra papir til nett. Av 11.300 saker som ble analysert, var det kulturartikler som utløste færrest nysalg av abonnement og som ble minst lest.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunstnerstipend

Statens kunst­ner­stipend står i fare for å belønne kunstnere som er gode på skjema, men dårlige på kunst, mener Steffen Kverneland.

Kultur

Kongens død har ført til at avlys­nin­gene til Protest­fes­ti­valen renner inn. – Programmet blir litt herpet, sier festi­valsjef Svein Inge Olsen.

Musikk

Tono skal granskes, men Popu­lær­kom­po­nis­tenes forslag til vedtekts­end­ringer ble nedstemt. – Et sunn­hets­tegn, mener bassist Aslak Dørum.