Reiseliv

Forsker vil vende i tide

Kritisk til et eget reiselivsdepartement:

PÅ VIDDA: Rabothytta på Helgeland, med fjellet Okstindan i bakgrunnen, er et yndet reisemål. Nå debatterer reiselivsaktører om en turistminister kan være noe for Norge. FOTO: GORM KALLESTAD, NTB Gorm KallestadPÅ VIDDA: Rabothytta på Helgeland, med fjellet Okstindan i bakgrunnen, er et yndet reisemål. Nå debatterer reiselivsaktører om en turistminister kan være noe for Norge. FOTO: GORM KALLESTAD, NTB Gorm Kallestad

Norge må samle reiselivsressursene i et eget departement, gjerne med navnet «distrikts- og reiselivsdepartementet», mente forfatter, globetrotter og journalist Jens A. Riisnæs i Klassekampen 2. juni.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Klima

Svalbard har aldri vært varmere i juni

Ministernes mester

Andreas Bjelland Eriksen gjer så godt han kan. Men nøkkelen til lågare klima­gass­ut­slepp fekk han aldri utdelt.

Gruvedrift

Mens miljø­be­ve­gelsen jobber for å stoppe gruvedum­ping i Førde­fjor­den, gjør selskapet Nussir seg klar for å dumpe gruve­av­fall i Reppar­fjorden.