Beredskap

Trener digitalt

Sivilforsvaret i Oslo og Akershus har ikke øvd fysisk på ett år:

INNSATS: Jon Birger Berntsen er distriktsleder for Sivilforsvaret i Oslo og Akershus. Her er han i Gjerdrum etter leirskredet som gikk 30. desember i fjor.FOTO: TERJE PEDERSEN, NTB Terje PedersenINNSATS: Jon Birger Berntsen er distriktsleder for Sivilforsvaret i Oslo og Akershus. Her er han i Gjerdrum etter leirskredet som gikk 30. desember i fjor.FOTO: TERJE PEDERSEN, NTB Terje Pedersen

– Det var et valg mellom pest og kolera, det kan du si, forteller nestkommanderende i Sivilforsvaret, Jørn Atle Moholdt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Bolig

Husbankens låneramme for utbygging av kvali­tets­bo­liger i 2026 gikk tom allerede første uka i januar.

Oljefondet

I fjor diskuterte Oljefondet menneske­ret­tig­heter i under 3 prosent av sine møter med selskaper. Oljefondet driver business as usual, mener Amnesty.

Handel

Norge er verdens nest største importør av is­bjørn­skinn. Det bør det bli en slutt på, mener Dag Vongraven i Norsk Polar­in­sti­tutt.