Beredskap

Trener digitalt

Sivilforsvaret i Oslo og Akershus har ikke øvd fysisk på ett år:

INNSATS: Jon Birger Berntsen er distriktsleder for Sivilforsvaret i Oslo og Akershus. Her er han i Gjerdrum etter leirskredet som gikk 30. desember i fjor.FOTO: TERJE PEDERSEN, NTB Terje PedersenINNSATS: Jon Birger Berntsen er distriktsleder for Sivilforsvaret i Oslo og Akershus. Her er han i Gjerdrum etter leirskredet som gikk 30. desember i fjor.FOTO: TERJE PEDERSEN, NTB Terje Pedersen

– Det var et valg mellom pest og kolera, det kan du si, forteller nestkommanderende i Sivilforsvaret, Jørn Atle Moholdt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Libanon

I moskeen til imam Sheikh Mahmoud Jalloul har flere medlemmer mistet kjære fami­lie­med­lemmer i bombingen i Libanon.

Distrikt

Oslo nyter godt av råvarer fra nord. Fylkes­ord­fø­reren i Finnmark krever at staten snur utvik­lingen.

Nav

Dødssyke «Ove» fikk avslag på uføretrygd, med begrun­nelse at han ikke hadde gjen­nom­ført lunge­trans­plan­ta­sjon. Nav beklager, men står fast ved avslaget.