Hun gir styrene skylda

Nord-Norge har mistet tre kunsttopper på drøyt to år

Styrene mangler kompetanse, mener én av dem

PÅFALLENDE: Tidligere teatersjef Inger Buresund ved Hålogaland Teater spør seg om hun og to andre kunstneriske ledere i Nord-Norge har måttet gå som følge av deres kunstsyn og ambisjonsnivå. Anniken C. MohrPÅFALLENDE: Tidligere teatersjef Inger Buresund ved Hålogaland Teater spør seg om hun og to andre kunstneriske ledere i Nord-Norge har måttet gå som følge av deres kunstsyn og ambisjonsnivå. Anniken C. Mohr

Like før påske sluttet Mette Kaaby på dagen som kunstnerisk direktør for Bodø2024 etter bare fem måneder. Med seg ut døra fikk hun en sluttpakke på 1,6 millioner kroner – og et forbud mot å uttale seg om prosjektet som skal gjøre Bodø til europeisk kulturhovedstad i 2024.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kommentar

Kven vil sleppa til i David Ellisons film- og nyhende­im­pe­rium basert på smørjing av Trump og pengar frå Saudi-Arabia?

Bøker

Hvor mange samler­ob­jekter gjemmer seg i Deichmans hyller? Vi tok med oss to bibliofile på bokjakt.

Over sofaen

Over sofaen har Elisabeth Thoresen et diplom for sin utret­te­lige kamp mot Nav – og en påminnelse om å la ting fare.