Mot veggen

Støttar ikkje boikott

FOTBALL-VM

VIL HA DIALOG: Fotballidiot og fagforeiningsmann Steinar Krogstad i Fellesforbundet meiner ikkje boikott er den beste måten å betre rettane til framandarbeidarane i Qatar på, trass i at nesten 7000 har døydd under bygginga til meisterskapen. Frida Holsten GullestadVIL HA DIALOG: Fotballidiot og fagforeiningsmann Steinar Krogstad i Fellesforbundet meiner ikkje boikott er den beste måten å betre rettane til framandarbeidarane i Qatar på, trass i at nesten 7000 har døydd under bygginga til meisterskapen. Frida Holsten Gullestad

– Tromsø IL tok initiativ til boikott av VM i Qatar, seks eliteserieklubbar har blitt med, og alle supporterklubbane støttar initiativet. Avisa The Guardian dokumenterer 7000 dødsfall i bygginga av infrastrukturen til meisterskapen. Du sit i eit utval fotballforbundet har sett ned for å sjå på konsekvensane av boikott. Er du interessert i fotball?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mot veggen

Mot veggen

Poli­ti­kernes borgfred får stryk fra jusspro­fessor Hans Petter Graver.

Mot veggen

Høyres ordfø­rer­kan­didat i Trondheim «håper Trump får laget badestrand på Gaza». Torsdag trakk hun seg. Nå tar gruppe­le­der Mats Ramo selv­kri­tikk.

Mot veggen

Digi­ta­li­se­rings­mi­nister Karianne Tung (Ap) seier at regjeringa skal innføre alders­grense på sosiale medium, men kan ikkje svare på kor tid ho vil tre i kraft.